Heinex Data A/S - Storage, Kabler, SAS, SATA, RAID
Heinex Data e-shop
Infortrend Eonstor Networked Storage
Infortrend Eonstor Networked Storage
EonNAS Features
NAS for SOHO & SMB


Atto FibreChannel cntr.
SAS/SATA cntr.
SAS/SATA RAID cntr.
SCSI cntr.
Atto FastStream RAID cntr.
Atto Thunderbolt
10 GbE cntr.
Heinex Data - Netværkskabler, PDS, cat 5E, Cat 6, Cat 7
Cat 5E kabler
Cat 6 kabler
Cat 7. kabler
Heinex Data - Fiber kabler
Fiber kabler 62,5/125 my
fiber kabler 50/125 my
fiber kabler 50/125my OM3
fiber kabler 50/125 my OM4
fiber kabler 9/125 my
Heinex Data - Strøm kabler og stik dåser
Netkabler 220V/380V
Stikdåser
Heinex Data - Coax kabler
RG174 coaxkabler
RG58 coax kabler
RG179 coaxkabler
RG59 coaxkabler
BT3002 coaxkabler
SDI coaxkabler
1.0/2.3 coax kabler
Coax adapter
Heinex Data - Tele kommunikations kabler
Heinex Data - Balun kabler
Heinex Data - CX4 kabler
Heinex Data - SAS/SATA kabler
Heinex Data - SFP+ kabler
Kontakt - Heinex Data A/S
Firma profil - Heinex Data A/S
Handels betingelser
Heinex Data A/S e shop
Heinex Storage on Facebook
Heinex Storage on Facebook
EonNAS Features
EonNAS
Heinex Data e-shop
Heinex Data A/S e-shop
Opret login til e-shop
Heinex Data e-shop
email_news
email_news


Infortrend Eonstor Networked Storage
Infortrend Eonstor Networked Storage
Infortrend Eonstor Networked Storage
Infortrend Eonstor Networked Storage
Infortrend G7i - maximal performance
Infortrend G7i - maximum performance

Professionelle Storage løsninger

Specialist i kabler - egen produktion

Heinex Data A/S har nu også EonNAS på programmet og repræsenterer nu fuldt ud Infortrend i Danmark.


EonNAS serien indeholder et bredt program af NAS enheder fra mindre SOHO løsninger til Enterprise løsninger med op til 240 disk. Alle systemer benytter FSZ filsystem og indeholder deduplication, snapshots, remote replication, pool mirror, file compression, automatisk backup mm.

Læs mere

Opret et helt uforpligtende log-in.

Se lagerstatus og priser.

Log-in

Kabler

PDS

Fiber

Strøm

Coax

Tele

Balun

Nyhedsbreve

Tilmeld dig vores nyhedsbreve.

Vælg ITStorage og/eller kabler.

  

  • Førende producent af  high performance Storage controllere, RAID cntr. SAS, FibreChannel, iSCSI til MAC, Windows og Linux.

  

  • No. 1 in connectivity for MAC.

  

  • Thunderbolt connectivity.

  

  • Atto - først med det sidste.....

Læs mere

Storage and Network Connectivity

Top professionelle PDU'er

  • 8 - 24 outlets pr. enhed
  • Få styr over strømforbruget
  • Remote power ON/OFF
  • Tilgang via ethernet.

Heinex Data A/S     Klamsagervej 12     DK-8230 Åbyhøj    Danmark    Tel: +45 8625 1088    Fax: +45 8625 9302     email: info@heinex.dk

Læs mere

EonStor  DS G7i SAN der performer

  • G7i Maximal performance !!!!
  • 5.500 MB/sec. (Read)
  • 3.900 MB/sec. (Write)
  • 1.2 M IOPS